TriSpirit Team

Results and Records

De Laune CC 25 Mile Time Trial, Sunday 1st August 2010
Held on the Q25/8 Course
NAME
CLUB
TIME
+/- on Std
1
David Wheeler
In-Gear R T
55:03:00
+11:57
2
Lee Turner
Sigma Sport
55:47:00
+10:43
3
Phil Bull
V C Elan
55:59:00
+17:17
4
Mike Piper
San Fairy Ann C C
56:06:00
5
Jim Cheek
In-Gear R T
56:09:00
6
Gary Record
V C Deal
56:16:00
7
Tim Stevens
34 Nomads
56:30:00
+14:05
8
Neil O’Grady
Greenwich Tritons
56:35:00
9
Jon Archdeacon
De Laune C C
57:02:00
+9:58
10
Mark Hill
Datateam Allstars
57:33:00
+9:57
11
Mark Newton
Bec C C
57:38:00
+9:52
12
Michael Gore
San Fairy Ann C C
57:48:00
13
Stephen Castle
G S Invicta
58:08:00
14
Reg Smith
DCB Kent
58:17:00
+20:38
15
Malcolm Davies
Greenwich Tritons
58:28:00
16
Simon Henderson
Thanet R C
58:41:00
+10:52
17
Martin Brown
7 Oaks Tri
59:07:00
+11:28
18
Neil Stanley
Sydenham Whls
59:20:00
+8:10
19
Mark Whittaker
G S Invicta
59:36:00
20
Martin Apps
G S Invicta
01:00:08
+10:59
21
Kevin Grimshaw
G S Avanti
01:00:10
+7:50
22
Anthony Hitchings
West Kent R C
01:00:29
23
David Williams
Kingsnorth Int’l
01:00:38
+17:59
24
Dean Chiddention
San Fairy Ann C C
01:00:42
25
Shay Giles
V C Elan
01:01:08
+18:22
26
Gary King
Rye & Dist Whls
01:01:11
+8:53
27
Peter Thomas
West Kent R C
01:01:15
+9:20
28
Steve Thurgood
Sydenham Whls
01:01:16
29
Michael Pumphrey
Thornton R C
01:01:18
30
Ron Keeble
34 Nomads
01:01:52
+17:03
31
Robert Giles
Rye & Dist Whls
01:01:56
+16:24
32
Ian Pettitt
Deal Tri
01:02:07
+11:09
33
John Bosley
San Fairy Ann C C
01:02:24
+7:40
34
Mark Amon
Rye & Dist Whls
01:02:28
+6:03
34
Lee Buckman
Ashford Whls
01:02:28
36
David Mayes
Deal Tri
01:02:55
+6:07
37
Alan Rowe
De Laune C C
01:03:37
+19:30
38
David Haggart
De Laune C C
01:04:01
+6:34
39
Lee Russell
West Kent R C
01:04:33
40
Chris Cowlard
De Laune C C
01:04:48
+9:34
41
Rodney Harrow
Rye & Dist Whls
01:05:04
+15:01
42
Rob Wood
Team Darenth
01:05:09
+3:22
43
Donald Houghton
Thornton R C
01:05:20
+0.40
44
Mrs Deborah Percival
34 Nomads
01:05:21
+9:01
45
Mrs Kate Bosley
San Fairy Ann C C
01:05:30
+8:52
46
Paul Hyde
Kent Cycles R C
01:05:38
+7:38
47
Torren Peakman
G S Invicta
01:06:00
+4:35
48
Miss Joanne McRae
V C Londres
01:06:05
49
John Laker
Thornton R C
01:06:17
+4:50
50
Mrs Jill Cliff
Deal Tri
01:07:17
+2:47
51
Nigel Smith
Southborough & Dist
01:08:40
52
Miss Ciara Fitzpatrick
Greenwich Tritons
01:09:10
53
Ken Gardner
C C Bexley
01:09:12
+10:53
54
Simon Lowe
De Laune C C
01:09:20
55
Mrs Sarah Archdeacon
De Laune C C
01:09:44
+0:20
56
Malcolm Adams
De Laune C C
01:09:56
+13:11
57
Andrew Durling
San Fairy Ann C C
01:10:33
58
Martin Yardley
Southborough & Dist
01:10:37
59
Ms Liz King
Tri Spirit Team
01:11:24
0.47
60
Jim Hollands
Rye & Dist Whls
01:14:19
+8:48
61
Andrew Nye
Ashford Whls
01:14:22
+5:08
62
Mrs Susan Spice
Rye & Dist Whls
01:14:56
+6:57
63
Mrs Julie Bryant
Rye & Dist Whls
01:16:05
64
Mrs Brenda Davies
Rye & Dist Whls
01:19:30
+6:08
65
Miss Amber Carroll
Rye & Dist Whls
01:21:09
-10:34
66
Ms Alison Steed
Tri Spirit Team
01:24:55
67
Mrs Caroline Nye
Ashford Whls
01:30:33
-5:33
68
Nigel Scales
De Laune C C
01:47:40
-24:34
Andy Burrows
Thanet R C
DNF
Neil Colvin
7 Oaks Tri
DNF
Damian Cairns
San Fairy Ann C C
DNF
James Peckham
Onelife Fuga R T
DNF
Andrew Sykes
South Eastern R C
DNF
Paul Daniel
Medway Velo
DNS
Apologies
Gary Holmes
Deal Tri
DNS
Apologies
Graham Terry
Kent Cycles R C
DNS
Apologies
Keith Ward
Gravesend C C
DNS
Apologies
Danial Phillips
G S Invicta
DNS
Stephen Humphrey
Southborough & Dist
DNS
Apologies
Ken Drury
V C Elan
DNS
Apologies
David Spice
Rye & Dist Whls
DNS
James Wood
Team Darenth
DNS
Apologies
Graham Hines
West Kent R C
DNS
Ian Sutton
San Fairy Ann C C
DNS
Apologies